Вогнезахист деревини: види та принцип дії
Жодна протипожежна обробка не може на 100% захистити дерево від вогню. Головне завдання професіоналів ‒ це збільшення часу протидії руйнівній силі полум’я.
Обробка деревини від горіння може здійснюватись кількома способами:
- Просочення спеціальними розчинами (антипіренами). Цей процес відбувається в спеціальних автоклавах з дотриманням певних тисків і температур. Засоби не тільки перешкоджають займанню, а й захищають внутрішню структуру дерева від впливу навколишнього середовища, плісняви та грибків. Головні вимоги до таких речовин ‒ це відсутність шкідливого впливу на метал та здоров’я людини. Серед переваг такого виду обробки: доступна ціна суміші та досить довгий термін експлуатації.
- Протипожежна обробка деревини фарбами. Один з найефективніших методів. Суміш наносять вручну чи за допомогою техніки згідно з інструкцією виробника. Робити це можна безпосередньо на місці будівництва. Деякі з них додатково володіють антисептичними властивостями. Недоліком може стати відсутність різноманіття забарвлення: фарби виготовляються в білому кольорі та погано піддаються колоруванню.
- Нанесення вогнетривкого лаку. Субстанція має досить велику вартість і потребує певних навичок у працівників, але при правильному застосуванні відмінно захищає деревину. Наносять розчин здебільшого прямо в процесі побудови. Додаткова перевага ‒ прозорість розчину, що дозволяє зберегти природну красу матеріалу.
Вид протипожежного захисту обирається залежно від потреб та типу конструкції.
Обробка дерев'яних конструкцій вогнезахисним розчином
Забезпечення вогнетривкості дерев’яних конструкцій є обов’язковим кроком для отримання дозволу на експлуатацію будівлі. Важливо створити обґрунтований та точно прорахований проект щодо заходів обробки, правильно підібрати покриття та технологію їх нанесення. Виконувати це відповідальне завдання мають лише ліцензовані організації. Спеціалісти з протипожежної безпеки в своїй роботі суворо дотримуються встановленого порядку та стандартів.
Вогнезахисна обробка деревини здійснюється в кілька етапів:
- Підготовка матеріалів.
- Очищення конструкції від пилу, сміття та бруду.
- Нанесення захисної речовини.
Поверхня конструкції перед початком роботи має бути чистою та сухою (не більше 18% вологості). Покриття наносять згідно з вимогами в інструкції. Після завершення цього процесу візуально чи за допомогою спеціального обладнання перевіряють зовнішній вигляд деревини на відсутність тріщин, сколів та інших видимих пошкоджень.
Вогнезахисна обробка дерев'яних конструкцій від ТОВ Перун
Наша компанія в Києві існує з 2003 року. За її плечима вже понад 16 років досвіду та безперервного розвитку. Організація має ліцензії на широкий спектр послуг з забезпечення безпеки від вогню, і протипожежна обробка дерев'яних конструкцій ‒ одна з них. Головні принципи роботи компанії: відповідальність, взаємна довіра та увага до дрібниць.
Співробітники гарантують клієнтам отримання за доступною ціною якісної та професійної обробки матеріалів з використанням усіх новітніх методів та сучасної техніки. Підтвердженням цих слів є понад тисяча успішно завершених проектів.