+380 44 394-84-81

Саморятівники

Маски індивідуального захисту можуть ефективно захищати людей від СО, HCN і інших токсичних газів, забезпечуючи можливість уникнути трагічних обставин

43e8a09d-17f8-4f21-b752-3662abe1d7e1

Саморятівники

Маски індивідуального захисту можуть ефективно захищати людей від СО, HCN і інших токсичних газів, забезпечуючи можливість уникнути трагічних обставин

Детальніше

Ні для кого не секрет, що подбати про власну безпеку – це дуже важливо, якщо порятунок потопаючого – справа рук самого потопаючого, то і у випадку пожежі теж варто розраховувати на свої сили.

Статистика стверджує, що 80% летальних випадків під час пожежі – це результат впливу не самого полум’я, і ​​навіть не високих температур, а диму. Саме через нестачу кисню і високої задимленості, а також токсичності, людина не встигає вибратися з приміщення і гине від задухи. Раніше на уроках в школі вчили дихати через мокру ганчірку, але сьогодні технології зробили крок далеко вперед і кожна людина може дозволити собі засіб індивідуального захисту під час пожежі. Так звані саморятівники збільшують шанси на виживання в рази.

Трохи історії

Перший засіб індивідуального захисту під час пожежі було винайдено в 1847 році Льюїсом П. Хеслеттом. Складалася маска з двох клапанів, перший впускав повітря і пропускав його через фільтр, а другий – випускав вуглекислий газ. Як матеріал була використана звичайна шерсть.

Кому потрібні саморятівники?

Відповідь на це питання дуже проста – кожному без винятку. Але є окремі категорії осіб, для яких питання наявності саморятівників більш актуальне. Вважається правильним, щоб саморятівниками були забезпечені готелі, притулки, лікарні та інші заклади масового скупчення людей. У випадки, якщо людина живе в багатоквартирному будинку, висотці, ми рекомендуємо придбати саморятівники на кожного члена сім’ї.

Види саморятівників

Засоби індивідуального захисту при пожежі діляться на два види: ізолюючого типу і фільтруючого типу.

Якщо мова йде про саморятівники ізолюючого типу, то тут важливо відзначити, що цей засіб захисту взагалі не пропускає повітря. У нього вбудовані балони або стисненого повітря, або кисню, який подається в випадку застосування. Таким чином, у людини є запас чистого повітря, якого повинно вистачити на період евакуації під час пожежі.

Саморятівники фільтруючого типу влаштовані інакше, в їх основі лежить принцип очищення повітря від шкідливих і токсичних елементів.

До переваг засобів захисту фільтруючого типу можна віднести наступні: вони менш громіздкі, ніж ізолюючі; вони простіші у використанні і підходять навіть для дітей віком від 7 років. Що стосується недоліків, то засоби захисту фільтруючого типу використовуються тільки один раз, а крім того, вони розраховані на застосування в приміщеннях, де рівень кисню не нижче 17%.

Важливо знати!

Якщо ви використовуєте саморятівник фільтруючого типу, то він ефективний тільки в приміщеннях, де є кисень. При пожежі кисень випалюється вогнем і витісняється токсичними продуктами горіння. Саморятівники, в середньому, розраховані на 20 хвилин ефективної роботи.

Як вибирати саморятівник?

Є ряд факторів, які слід враховувати при виборі засобів індивідуального захисту.

По-перше: тип приміщення, в якому ви гіпотетично будете використовувати саморятівник, якщо мова йде про те, що під час пожежі існує ймовірність того, що повітря буде сильно забруднене не тільки продуктами горіння (наприклад: на фабриках), то краще вибрати ізолюючий саморятівник, а для застосування вдома підійде і більш простий у використанні – фільтруючий.

По-друге: необхідно проаналізувати можливий час, який знадобитися вам для евакуації. Якщо достатньо буде 15-30 хвилин, то оптимальним вибором є фільтруючий саморятівник, а якщо до 40 хвилин, то краще вибрати ізолюючий саморятівник.

По-третє: звичайно ж, в питаннях вибору завжди важливу роль відіграє і ціна, фільтруючі саморятівники, як правило, значно дешевші за ізолюючі.

Альтернативний текст
Альтернативний текст
Альтернативний текст
Альтернативний текст
Альтернативний текст
Альтернативний текст
Альтернативний текст
Альтернативний текст

© 2003-2023.ТОВ ПЕРУН. Всі права захищені Разработка и продвижение сайтов

Якщо у Вас залишилися питання стосовно Вашого замовлення прохання передзвонити нашому менеджеру на вказаний телефон.

+380 44 394-84-81

Замовити
зворотний дзвінок