+380 44 394-84-81

Пожежні стволи

Пристрої для формування струменя води або піни і напрямки в зону горіння

Ствол РСК-70

  • Код товару: 2122
  • 505 грн

Ствол пожежний ручний РС-50

  • Код товару: 1415
  • 72 грн

Ствол РСПК-50

  • Код товару: 1423
  • 300 грн

Ствол РС д.70

  • Код товару: 1419
  • 200 грн

Пожежні  стволи – це пристрої, які формують струмінь для гасіння пожежі. Також їх ще називають брандспойтами або пожежними насосами. Треба сказати, що саме пожежні стволи є одними з головних інструментів гасіння пожежі.

Трохи історії

До 1829 року всі пожежі гасилися за допомогою виключно рук, мається на увазі те, що всі насоси для підкачки води були виключно ручними. У це складно повірити, але перший ручний насос був винайдений ще до нашої ери вченим Ктесебіем, але дуже довго людство не могло по-справжньому оцінити важливість цього механізму.

Воскресив ідею насоса Антон Платнер в 1518 році, а вдосконалити насос потрібно було вже тоді, коли Ян ван дер Гейден придумав пожежні рукави. Але навіть тоді, в 1672 році все ще використовувалися ручні насоси, тільки в 1829 році був винайдений перший паровий пожежний насос.

Які бувають пожежні стволи

Існує кілька ознак, за якими можна класифікувати пожежні стволи. По-перше: вони розрізняються залежно від речовини, за допомогою якої гаситься пожежа. Бувають, відповідно, водні, пінні і комбіновані пожежні стволи. А по-друге: пожежні стволи розрізняються за розміром і пропускною здатності, так розрізняють ручні і лафетні пожежні стволи.

Лафетні пожежні стволи

Пожежні стволи лафетні потрібні тоді, коли необхідно сформувати суцільний струмінь води або ж струмінь піни низької кратності. Лафетні пожежні стволи бувають переносні (розташовані на пожежній техніці), возимі (розміщуються на причепах) і стаціонарні (розміщуються в спеціальному відсіку пожежної машини).

Лафетні пожежні стволи використовуються в тих випадках, коли за допомогою ручних стволів ефективно подолати пожежу не виходить.

Ручні пожежні стволи

На пожежах найчастіше використовують саме ручні пожежні стволи, так як більша частина пожеж відбувається саме в житловому секторі. Ручні пожежні стволи також бувають різних видів, так виділяють пожежні стволи ручні, пожежні стволи комбіновані, пожежні стволи комбіновані з захисною дією.

Однією з найважливіших властивостей пожежних стволів є можливість змінювати види струменя (суцільний струмінь, або розсіяний, або захисна завіса).

Також існують і ручні стволи, які розраховані на подачу води або на подачу піни. Що стосується пінних ручних стволів, то вони діляться на ті, що подають піну низької і середньої кратності.

Основні елементи ручного пожежного ствола

Головними функціональними елементами ручного пожежного ствола є: пробковий кран (саме з його допомогою і можна змінити вид струменя води); насадка на стовбур; інтегрована головка і, звичайно ж, корпус.

Альтернативний текст

ТОВ ПЕРУН 2003-2020 WordPress Розробка

Замовити
зворотний дзвінок