+380 44 394-84-81

Пожежні рукави

Рукава пожежні - засіб пожежогасіння, призначений для подачі води або водних розчинів до місця гасіння пожежі або осередку виникнення пожежі

ruk

Пожежні рукави

Рукава пожежні - засіб пожежогасіння, призначений для подачі води або водних розчинів до місця гасіння пожежі або осередку виникнення пожежі

Детальніше

Практично кожен знає, як виглядає один з найважливіших інструментів пожежогасіння – пожежний рукав. Строго кажучи, пожежний рукав – це трубопровід, який необхідний для транспортування засобів пожежогасіння, наприклад – води. Крім того, пожежний рукав може транспортувати також і пінні розчини, і порошок.

Трохи історії

Голландія асоціюється у багатьох з картинами, тюльпанами, але мало хто знає, що саме в цій країні були винайдені пожежні рукави. Як це не дивно, але ім’я автора цього винаходу відоме – Ян ван дер Гейден, він був художником за покликанням і пожежним за професією. У 1672 році Гейден вперше застосував зручний і гнучкий пожежний рукав. Крім того, він видав навіть ілюстрований посібник по правильному використанню свого винаходу. Саме завдяки пожежним рукавам стало можливим транспортувати воду далі, ніж на 10-12 кроків. До того, як Гейден придумав рукава, пожежі гасилися саме з відстані в 10 кроків.

Класифікація пожежних рукавів

На даний момент широко використовуються три типи пожежних рукавів: всмоктувальні, напірно-всмоктувальні і напірні. Розглянемо детальніше кожен тип і його особливості.

Всмоктувальні пожежні рукава більш жорсткі, вони використовуються тоді, коли насос забирає воду і далі по пожежних рукавам всмоктуючого типу вона транспортується до місця гасіння пожежі. Жорсткість пожежного рукава всмоктуючого типу забезпечується за рахунок того, що в нього вбудована дротова спіраль. Як правило, використовується рукава довжиною в 4 метри, діаметром в 75, 100, 125 мм.

Напірні пожежні рукави мають схожу конструкцію з пожежними рукавами всмоктуючого типу, в них також є металевий каркас, який необхідний для створення напору при всмоктуванні води. Для використання рукавів цього типу необхідні ще й насоси, які створюють вакуум і за рахунок цього підвищують тиск води. Як правило, використовується рукава довжиною в 4 метри, діаметром в 75, 100, 125 мм.

Напірні пожежні рукави необхідні для того, щоб гасити пожежу під великим напором (від 2 до 8 атмосфери). На сьогодні саме напірні пожежні рукави вважаються найпоширенішими, ними, наприклад, оснащені ПКК.

Напірні пожежні рукави ще називають гнучкими, бувають різної довжини і діаметру. Так бувають гнучкі пожежні рукава довжиною в 15, 18,5, 20 метрів, а найпопулярніші діаметри 51, 66, 77 мм, хоча всього розрізняють 7 різних діаметрів напірних пожежних рукавів.

Матеріали і пропускна здатність

Досить довгий час основною тканиною для виробництва пожежних рукавів був льон, але цей матеріал складно назвати оптимальним, так як рукава потребували постійного просушування і були досить масивними.

Але з появою синтетичних матеріалів все змінилося, на сьогодні пожежні рукави виготовляють саме з цих матеріалів, використовуючи їх в кілька шарів. Часто пожежні рукави прорезинюють зсередини для підвищення їх міцності і вогнестійкості.

Пропускна здатність пожежного рукава залежить в першу чергу від його діаметра, так при діаметрі в 51 мм максимальна пропускна здатність пожежного рукава складе 10,2 літра в секунду, а при діаметрі в 150 мм – 100 літрів води в секунду.

Альтернативний текст
Альтернативний текст
Альтернативний текст
Альтернативний текст
Альтернативний текст
Альтернативний текст
Альтернативний текст
Альтернативний текст

© 2003-2023.ТОВ ПЕРУН. Всі права захищені Разработка и продвижение сайтов

Якщо у Вас залишилися питання стосовно Вашого замовлення прохання передзвонити нашому менеджеру на вказаний телефон.

+380 44 394-84-81

Замовити
зворотний дзвінок